Vokietija-Belgija-Olandija

Tikriausia niekam ne paslaptis, kad be galo mėgstu keliauti. Dėl to šios vasaros pradžioje prie mano aplankytų šalių sąrašo priesidėjo dar dvi: Olandija bei Belgija. Šis įrašas bus kiek ilgesnis, nei visi kiti, įdėsiu šiek tiek istorinių faktų bei kultūrinių įdomybių, tad įsitaisykite patogiai, gero skaitymo :)


Važiavau ne viena ir ne su šeima, tad pačiai nieko planuoti, deja, neteko. Kelionė truko 6 dienas, tris iš penkių naktų nakvojome Olandijoje, "Tulip Inn" viešbutyje, kurio nuorodą galite rasti štai čia. Trijų žvaigždučių viešbučio tinklas yra išsimėtęs po visus Nyderlandus. Visi viešbučiai buvo užmiesty, todėl šis variantas netiks tiems, kas nori gyventi miesto centre. Kambariai neblogi, deja, vieną naktį savo numeryje susidūrėme su zoologijos sodu - jame buvo pilna musyčių, drugelių, vorų ir neaiškių aštunkojų padarų :)

Beje, prie kiekvieno "Tulip Inn" viešbučio yra "McDonald's", kas tikrai gelbėjo mus naktį, kai baisiai norėjosi valgyti. Tik Olandijoje "McDonald's" dirba iki 00:00, o po dvylikos tenka dėl maisto stovėti "McDrive" (net jei jūs ir be mašinos). Darbuotojai mums tiesiog pasakė "You can wait here as a car", pripažinsiu, buvo linksma stovėti tarp mašinų naktį ir šypsotis žmonėms mašinose, kurie žiūrėjo į mus su nuostaba ir kažką sakė olandiškai. Bent jau yra ką prisiminti :)

Bet kas tikrai buvo labai gerai "Tulip Inn" viešbučiuose, tai pusryčiai, kurių metu buvo pateikiami karšti ir švieži kruasanai.


Apie Lenkijos viešbučius net nepasakosiu, nes niekam nesiūlyčiau gyventi tokiose vietose.

Vokietija


Vokietijoje lankiausi ne pirmą kartą, tačiau pirmą kartą aplankiau Magdeburgą, Hamelną, Frankfurtą prie Oderio bei Braunšveigą.

Vokietija nėra ta šalis, kurios architektūra mane žavėtų taip, kaip kokios Ispanijos, Italijos ar Prancūzijos, tačiau čia tikrai yra ką pamatyti.


Labai daug miestų buvo sugriauti antrojo Pasaulinio karo metu ir atsatyti iš naujo, tad, pavyzdžiui Magdeburge ar Braunšveige atrestauruoti yra tik keli svarbiausi architektūriniai paminklai, o visi kiti pastatai yra XXa.


Pirmą naktį mes nakvojome Lenkijoj, Slubicėj, bet šis miestelis yra unikalus, nes perėjęs tiltą atsiduri Frankfurte prie Oderio, Vokietijoje. Šis Frankfurtas nedidelis, su mažu miesto centru, aplinkui išsidėstę daugiabučių rajonai, kuriuose gausu emigrantų.


Tiek viršutinė, tiek apatinė nuotraukos darytos Braunšveige. Galite palyginti XIV (miesto rotušė, kuri irgi buvo sunaikinta karo metu) bei XX (namas, statytas parodai, dabar veikia kaip "NewYorker" parduotuvė) amžių architektūros stilius.



Šios dvi nuotraukos (apatinė ir viršutinė) taip pat darytos viename mieste - Magdeburge. Viršutinis pastatas yra "Žalioji citadelė", kurią suprojektavo austrų architektas Friedensreich'as Hundertwasser'is. Architektas žavėjosi ir šiek tiek pasisėmė idėjų iš ispanų architekto Antonio Gaudi. Beje, 2015 metais lankiausi Barselonoje ir po pamatytų Gaudi architektūros šedevrų, ypač "sagrada Familia'os", mane sunku nustebinti įprastais pastatais. O apačioje - Magdeburgo katedra, atidaryta 1363m.


Per šią kelionę supratau, kad visoje Europoje pigiausias maistas yra itališkas (patiekalo kaina apie 5 eurus). Visa kita kainuoja brangiau. Kadangi mes su mano drauge esam labai talentingos, mes radom vietas netoli senamiesčio, kur būtų skanu ir nebrangu. Deja, talentingos nereiškia protingos, mes pamiršom užsirašyti šių vietų pavadinimus :) bet visagalis internetas padėjo man ištaisyti šią klaidą.


Šias picas valgėme Hamelno senamiestyje, šalia Hamelno muziejaus, ant Michaelishof ir Osterstrabe gatvių kampo. Už skanias "Margaritas" sumokėjome po 6eurus.


O puikų barą "Movie bar" mes atradome Franfurte prie Oderio, kur labai geri burgeriai kainavo vos 4,4eurus.

Belgija


Belgijoje aplankėme Antverpeną, Briugę ir Gentą. Ši šalis pakerėjo mane savo autentiška architektūra bei senamiesčių grožiu.


Kadangi Belijoje kaip ir Olandijoje buvo (ir yra) be galo brangi žemė, nes jos yra labai mažai (tiek Olandija, tiek Belgija pirmauja Europoje pagal gyventojų tankumą viename kvadratiniame kilometre), pastatai yra labai siauri, bet aukšti. Viename aukšte dažniausiai būna tik vienas kambarys.


Antverpenas mane sužavėjo. Nors daugumai labiau patiko Briugė, aš pasiliksiu prie savo "nepopuliarios" nuomonės. Antverpenas yra didesnis, o aš nesu mažų miestų megėja, bet siūlau aplankyti abu miestus.


Briugėje yra be galo gražūs kanalai, būtinai, jei lankysitės, užsisakykite laivelių turą, nepasigailėsite.


Gentą pamenu tik iš nuotraukų, nes mes jį taip greitai apibėgom, jog beveik nieko nepamatėm. Tikrai nepatariu niekam lankyti visus tris miestus per vieną dieną. Arba skirkite kelias dienas tam, arba apsiribokite vienu/dviem miestais.


Belgija yra tikrai ne pigi šalis, ypač senamiestyje, pamėgtose turistų vietelėse, patiekalų kainos prasideda nuo 20-30 eurų. Todėl mes ir vėl rinkomės itališkąją virtuvę. Briugės senamiestyje, restorane "Brasserie Strijderhuis" užsisakėme spagečius už, nei daug nei mažai, 12eurų. Pripažinsiu, porcija buvo milžiniška, o prie vyno, kaip pridera, buvo atneštos alyvuogės, duona bei krekeriukai.


Ir aišku, kaip gi be belgiško šokolado? Jo kainos svyruoja nuo kelių iki kelių šimtų eurų, priklauso nuo to, kokį ir kur perkate, bet tikrai įmanoma rasti jums tinkantį variantą, todėl visiems rekomenduoju atsivežti namo bent vieną plytelę/dėžutę šio skanėsto.

Olandija


Na, šati ir svarbiausias kelionės objektas - Amsterdamas. Pripažinsiu, įsimylėjau šį miestą. Jo architektūrą, kanalus, žmones, "vibe'ą". Jeigu Belgijoje ganėtinai sunku su anglų, Lenkijoje išvis niekas ja nekalba, tai Olandijoje yra tikra palaima. Visi aptarnavimo sferoje kalba olandų ir anglų kalbomis.


Namai, kaip ir minėjau kalbėdama apie Belgiją, yra aukšti ir siauri. Kiekviename aukšte yra platūs langai, o viršuje iš stogo išsikišęs strypas. Iki šių dienų olandai sunkesnius daiktus į namus kelia ne laiptais, o permetę lyną per tą strypą ir užkeldami per langus.

Sakoma, kad olandai yra gimę ant dviračio. Galiu tik patvirtinti, nes 99% žmonių po miestą važinėja dviračiais, automobilių labai mažai. Patogi miesto infrastruktūra leidžia keliauti naujais dviračių takais po visą miestą.


Deja, Raudonųjų žibintų kvartalo fotografuoti negalima, todėl teks perteikti įspūdžius žodžiais. Kad geriau įsivaizduitumėt, primas faktas: kvartalas yra pastatytas aplink bažnyčią. Kaip pasakė vienas žmogus (etiniais supratimais neminėsiu vardo) : "Toks jau tas gyvenimas, ir kekšės prie Dievo". Joks ten ne šou, tiesiog moterys, dirbančios savo oficialų ir legalų darbą. Beje, yra Amsterdame ir sekso muziejus, į kurį mes nespėjom nueiti. Nyderlandai yra labai liberali valstybė, tiek coffee shop'ai, tiek sex shop'ai yra demonstruojami atvirai ir nieko neslėpiant. Ir pripažinsiu, žmonės ten kur kas malonesni ir laimingesni nei Lietuvoj (tik nepagalvokit, kad raginu įkurti atviresnius sexshop'us ir atidaryti coffeeshop'us, čia tiesiog retorinis teiginys pamąstymui).


Amsterdamas kupinas muziejų, bet du iš jų yra privalu aplankyti: Nacionalinį bei Vincento Van Gogho muziejus. Nacionaliniame muziejuje išdėstyti įvairūs meno kūriniai nuo pirmojo tūkstantmečio iki šių dienų.


Van Gogho muziejuje kabo ne tik paties menininko paveikslai, bet ir aprašyta jo ir jo šeimos istorija, tikrai yra į ką pažiūrėti. Aišku, dauguma važiuoja pažiūrėti jo žymiųjų "Saulėgrąžų", bet ten yra veiklos apart jų.


Gaila, neturėjau galimybės aplankyti Anos Frank muziejaus, bet prižadėjau sau, kad dar čia grįšiu ir tai padarysiu.

Kaip ir Briugėje, būtinai užsisakykite turą laivu, nepasigailėsite. (Video iš pasiplaukiojimo laivu galite rasti mano instagram paskyroje, story highlightuose)


Kaip matot, Amsterdame irgi mėgavomės itališku maistu, nes daugumoj restoranėlių picos, makaronai bei lazanijos tekainuoja 5eurus. Valgėme restorane "Ristorante Italiano Peppino" pačioje Amsterdamo senamiesčio širdyje.


Taip pat siūlau paragauti olandiško sūrio - tirpstantis burnoje skanėstas gali būti puiki dovana draugams ar namiškiams.

Taigi, nepaisant milžiniškos laiko stokos bei visų nesklandumų, kelionė buvo įspūdinga ir nepamirštama.

Daugiau nuotraukų galite rasti mano instagrame, o video iš kelionės yra sukelti į highlight'us :)

Su meile,

Valerija

Komentarai

  1. Labai idomus irasas! Jei reiketu pasirinkti, kurioje is siu saliu gyventi, kuria rinktumeis ir kodel? :)

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Rinkčiausi Olandiją, nes tai be galo liberali valstybė su puikiom galimybėm, be galo draugiškais žmonėmis ir labai gerai išvystyta infrastruktūra:)

      Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs įrašai